alkoholizm  
Możesz przestać pić i zacząć zyć inaczej. Ale nie musisz, możesz pić dalej, bo jeśli Tobie samemu nie zależy na odzyskaniu i odbudowaniu swojego życia, to nikt, zupełnie nikt nie może Tobie pomóc. Masz szanse, ale nie możesz liczyć, ze ktoś wezmie na siebie odpowiedzialność za to co zrobisz i jak te szansę wykorzystasz.
 
Kontakt  
Witamy na stronach niepije.pl
Założeniem i misją powstałych w 2004 roku serwisów i for niepije.pl, jest szeroko rozumiana dostępność do informacji o chorobie alkoholowej.
Doskonale pamiętam swoje pijane życie, wiem że warto było wstrzymać picie i że da się dobrze żyć bez alkoholu.


Fora i serwisy w niepije.pl mają charakter informacyjny i samopomocowo wsparciowy. Na forach piszemy przede wszystkim na tematy związane z alkoholizmem i współuzależnieniami.
Osoby, które odwiedzają i czytają fora, poznają doświadczenia innych na dany temat, uzyskują informacje i pewne wskazówki. Piszą o swoich problemach, rozterkach, radościach i różnych doświadczeniach.
Pamiętaj !!!
Serwisy i fora w domenie niepije.pl nie zajmują się leczeniem alkoholizmu, ani syndromów koalkoholizmu. Jedynie poprzez dostarczenie informacji, świadectw i doświadczeń innych, dają zainteresowanym możliwość wyboru jakości i sensu własnej dalszej drogi życia.
Odpowiedz sam sobie:
 • 1. Czy kiedykolwiek czułeś, że powinieneś ograniczyć picie?
  tak - nie
 • 2. Czy kiedykolwiek, ktokolwiek zwracał Ci uwagę z powodu Twojego picia?
  tak - nie
 • 3. Czy kiedykolwiek czułeś się winny z powodu picia?
  tak - nie
 • 4. Czy kiedykolwiek wypiłeś na pusty żołądek?
  tak - nie
Dwie odpowiedzi twierdzące świadczą o tym, że uzależnienie już istnieje, a określone w kwestionariuszu zachowania pojawiły się po jakimś czasie picia. Wcześniej ich nie było.
Ostatnie tematy (posty) z
forum Strefy Problem
     Kilka lat temu założyłem serwis "Strefę Problem", następnie zarejestrowałem domenę niepije.pl. Przyznam, że zapotrzebowanie i popularność serwisów w zasobach niepije.pl przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Wszelkie zasoby i serwisy oddałem do pełnej dyspozycji użytkowników i zainteresowanych. To użytkownicy wspólnie kreują wizerunek niepije.pl, ja aktualnie administruję i zajmuję się rozwojem i promowaniem zasobów niepije.pl. Oczywiście nadal korzystam z doświadczeń innych i sam staram sie dzielić własnym.
Mam na imię Norbert i jestem alkoholikiem.
Jesiem 1993 roku była moim przełomem, kiedy alkohol doprowadził mnie i mój umysł do katastroficznego dołka, podjąłem leczenie, bo pragnąłem wyjść z tego marazmu,strach, lęk, załamanie psychiczne, myśli samobójcze - to był mój ostateczny dołek, który spowodował, że wstąpiłem na drogę trzeżwości. Po kolejnych latach życia w nie piciu, po 4 roku nie picia zapiłem, nazywam ten okres "nie piciem", bo to było tylko nie picie, nie miało żadnego związku ze zdrowym trzeżwieniem. Po tym fakcie zapicia, a trwał on kilka dni, udało mi się znowu wrócić na drogę do trzeżwości. Dzisiaj jestem trzeżwy, jestem szczęśliwy, że moja Siła Wyższa, czyli dla mnie Bóg, program AA i inni trzeżwiejący alkocholicy dają mi siłę i pomagają trzeżwość utrzymywać.

Administrator i moderator Forum Norbiego |

Mam na imię Leszek i jestem trzeźwiejącym alkoholikiem. Jeżeli chcesz pogadać, napisać - zawsze jestem gotów. Napewno odpowiem. Nic Tobie nie obiecuję. Nie mam jakiejś cudownej recepty. Po prostu, jak tylko chcesz i masz możliwość - to się odezwij.
Jedno wiem napewno - Ja nie jestem już sam ze swoim problemem. Ktoś też, kiedyś, zechciał ze mną pogadać.
Pozdrawiam. Leszek - alkoholik

Odpowiada na e-maile zaufania | i moderator Strefy Problem

Mam na imię Jola.
Kiedyś byłam żoną alkoholika , mocno współuzależnioną. Dzisiaj staram się żyć normalnie . Próbuję przekazać dalej moje doświadczenia dotyczące wychodzenia ze współuzależnienia.
Stąd moja obecność w necie.

Opiekun czytelni niepije.pl | i moderator Strefy Problem

Na imię mam Janusz.
Choć nie jestem alkoholikiem, ani współuzależniony i nigdy nie miałem problemów z alkoholem, to włączyłem się aktywnie w życie i rozbudowę domeny niepije.pl, m.in. dla obalenia szeregu mitów na temat alkoholizmu wśród osób takich jak ja. Może, gdyby było więcej osób zbliżonych do moich poglądów na temat alkoholizmu, to i łatwiej byłoby osobom chcącym żyć w trzeźwości utrzymać ją!? Bo wystarczyłoby częstokroć nie namawiać do picia, nie prowokować i ......... A może TYLKO zaakceptować chorą osobę na równorzędnych prawach ze sobą!? Ja wnioski wyciągłem i jestem tu, a resztę pozostawiam każdej osobie bez względu na jej stosunek do alkoholu.

Opiekun Informator | administrator Serwis Relaks | moderator Forum Norbiego |

- dzisiaj nie piję i patrzę na ten dzisiejszy dzień,
    gdyż na nim polega moje życie...

Wczoraj to sen,
    jutro to wizja;
lecz każde moje dobrze przeżyte dzisiaj
sny wczorajsze przesyca szczęściem,
a w jutrzejsze wizje tchnie nadzieję...

Opiekun forum 12 Kroków

Przesłanie rozwój i zasoby niepije.pl

Współzałożyciel Wspólnoty AA Bill W. napisał:

"Publiczna informacja zawiera wiele form - proste oznaczenie na zewnątrz miejsca spotkań informujące "Mityng AA dziś wieczorem", informacje w lokalnych książkach telefonicznych, dystrybucje literatury AA, audycje radiowe, programy telewizyjne z użyciem zaawansowanej technologii. Jakakolwiek jest to forma, sprowadza się to do tego, że "jeden alkoholik niesie przesłanie drugiemu" czy to przez osobisty kontakt lub przez użycie czyjegoś pośrednictwa lub środków przekazu".


Naczelnym przesłaniem serwisów internetowych niepije.pl jest:

Przekazanie informacji i doświadczeń o chorobie alkoholowej i koalkoholiźmie na tyle
    żeby zainteresowani mogli rozpocząć własne działania,
ale absolutnie nie na tyle
    żeby zainteresowani zaniechali działań i poprzestali na samej wiedzy teoretycznej,
lub próbowali trzeźwieć w internecie
Pamiętajmy !!!
Serwisy i fora w domenie niepije.pl nie zajmują się leczeniem alkoholizmu, ani syndromów koalkoholizmu. Jedynie poprzez dostarczenie informacji, świadectw i doświadczeń innych, dają zainteresowanym możliwość wyboru jakości i sensu własnej dalszej drogi życia.
Razem z użytkownikami dąże również żeby:
 • serwisy i fora były rozbudowywane i w miarę potrzeb aktualizowane
 • zasięg i dostęp do serwisów niepije.pl był jak najszerszy i maksymalnie ułatwiony
 • strony i serwisy niepije.pl oferowały rozwiązania wspomagające w sposób kompleksowy:
  • dostarczenie informacji, świadectw i dzielenie sie doświadczeniami (fora)
  • wzajemne wspieranie się doświadczeniami i przemyśleniami, na temat alkoholizmu i współuzaleznień (fora)
  • dostęp do artykułów i kompletnego wykazu literatury związanej tematycznie z tematyką niepije.pl (czytelnia niepije.pl i bibloteka Strefy)
 • wartość merytoryczna serwisów i for niepije.pl była jak najwyższa i zrozumiała
Uważam że:
Podstawową zaletą informacji internetowej jest jej zasięg nieograniczony czasem i warunkami geograficznymi. Dużym błedem i nieodpowiedzialnością byłoby nie wykorzystanie tej możliwości publicznej informacji.

Wiem jak ciężko zaakceptować u siebie chorobę alkoholową i podjąc działania leczenia. Bo leczenie, terapie, to kontakt z innym obcymi osobami przecież. To wyjście z naszą chorobą, lub koalkoholizmem na zewnątrz.
No ale do tego trzeba dojrzeć, wcześniej dobrze jest zapoznać się z informacjami na temat alkoholizmu, poznać opinię i doświadczenia innych. Nieraz o coś zapytać.
No i tu idealnym sposobem jest internet. Anonimowo, samotnie i nawet "po kryjomu" o dowolnej porze dnia i nocy z dowolnego miejsca, możemy zapoznać się z wszelkimi informacjami i zadać pytania na które nie znamy odpowiedzi.
Mając tego swiadomość w 2004 roku założyłem serwis (forum) Strefa Problem. Następnie zarejestrowałem domenę niepije.pl
Wiem, że wyrasta pokolenie które uważa internet, komputer za coś normalnego i oczywistego. Tak jak ja w latach młodosci i w okresie leczenia uważałem żarówke w domu jako coś normalnego i oczywistego. Zresztą mnóstwo moich rówieśników i osób starszych i młodszych ode mnie, również uznało komputer z internetem za coś oczywistego i niezbędnego.
Strona główna
alkoholizm niepije.pl

E-maile zaufania
wsparcie online

Salon owo.pl
Ogłoszenia i oferty

Portal owo.pl
Oferty ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Przewodniki artykuły
Remonty budowlane
Wkłady kominkowe

© 2004-2008 niepije.pl. alkoholizm - koalkoholizm.
| owo.pl | salon.owo.pl | katalog.owo.pl | praca w holandii | Remonty budowlane Projekt i wykonanie: bohusz ||